Férfi OB I/B.: Egri Vízmű – Csabai Csirkefogók 9-9

Két fordulóval az OB I/B-s férfi vízilabda bajnokság vége előtt alsóházi rangadót játszott egymással az Egri Vízmű és a Békéscsaba. A 9-9-es döntetlen jelenleg az egrieknek jó, akik a többi eredménynek köszönhetően ezzel az egy ponttal elmozdultak az utolsó előtti helyről.

Az utolsó előtti fogadta az utolsó helyezettet, vagyis a tízpontos Egri Vízmű a szintén tíz pontot gyűjtő Csabai Csirkefogókat látta vendégül a Bárány uszodában. A Vízműnek ezen kívül még egy mérkőzése van idegenben, viszont a csabaiaknak ez volt az idei szezonzáró. A két csapat békéscsabai meccsén négy gólos egri siker született, vagyis pontegyenlőség esetén mindenképpen a Békéscsaba kerül hátrább a végelszámolásnál.
Az első negyedben a Vízmű kettős igazolású játékosai, Csordás Sebastian és Csacsovszky Alex révén már három nullára vezettek a hazaiak. Az ezt követő időszakban – egészen a harmadik negyed elejéig – csak a vendégek lőttek gólokat, szám szerint ötöt, így megfordították az állást. Hiába küzdött ekkor a Vízmű két gólnál közelebb nem tudtak kerülni. Az utolsó negyed is csabai góllal indult, hét és fél perccel a vége előtt 9-6-ra vezetett az ellenfél. Az egyenlítéshez két és fél elég volt perc. A zárkózás Demeter brusztos centergóljával indult, majd az egyébként ritkán eredményes Ködöböcz két lefordulás után kétszer volt eredményes. Öt perccel a vége előtt 9-9 volt az állás. Ezt követően a békéscsabaiak elsősorban a centerjátékot erőltették, de az egri kapus, Szántó és a védők minden kísérletet meghiúsítottak. Egri részről elsősorban távoli lövésekkel próbálkoztak, de ezeket Ormai biztos kézzel fogta. 9-9 maradt a végeredmény. A forduló előtt szintén 11 pontos TIPO kikapott, a Bánki pedig szabadnapos volt, így az utolsó forduló előtt négy 11 pontos csapat követi egymást a 14-17. helyeken. Kettő – a TIPO és a Csaba – már nem szaporíthatja pontjai számát, a Bánki pedig éppen a Vízműt fogadja szombaton.

Férfi vízilabda OB I/B, B-csoport, 13. fordul. 2011. június 11.
Eger, Bárány uszoda, 50 néző. V.: Kun György, Marjay Zsolt
Egri Vízmű SC – Csabai Csirkefogók VK 9-9 (3-1, 0-3, 3-4, 3-1)
Egri Vízmű: Szántó – Bial V., Ködöböcz 2, Csordás 2, Csacsovszky 1, Polovic, Demeter 1. Cserék: Szabolcsi Z., Denk Z. 1, Pulay 1, Bozsik 1, Mayer, Zentai Á., dr. Bertók. Edzők: Bozsik Péter, Denk Zoltán, Pulay Gábor.
Békéscsaba: Ormai – Simon, Boros 2, Mucsi 1, Török 1, Kádár, Szabó T. 2. Cserék: Dombovári 2, dr. Szlávik 1, Borsos, Popovics. Edző: id. Kádár József
Gól – emberelőnyből: 2/2, ill. 7/3.