Reversi verseny

Új logikai játékot próbál meghonosítani Magyarországon az Agria Park Szabadidő és Sport Egyesület. A reversi, vagy fordítgatós néven ismert játék harmadik versenyét a sakkozó Paál András nyerte.

A reversi, az othello és a fordítgatós mellett még más neveken is ismert logikai játékot általában nyolcszor nyolc mezőből álló négyzetrácsos táblán, akár sakktáblán is játszhatják.
1977 óta reversi világbajnokságot is rendeznek. Magyarországon, Egerben az Agria Park Szabadidő és Sport Egyesület először indított ilyen versenysorozatot. A tervek szerint ebből a versenyből nőhetné ki magát idővel a magyar bajnokság, ami a világbajnokságra kvalifikálhatná a győztest. Legutóbb 16-an neveztek.
A 3. fordulót nagy meglepetésre az első ilyen versenyén induló Paál András /45217 pont/ nyerte, mindössze egy döntetlent engedélyezve riválisainak. Második helyen Dobos Dániel /40199 pont/, míg a harmadik helyen Éberth Zoltán /40128 pont/ végzett. A következő fordulót február 13-án rendezik.