3. Eged hegyi terepfutás

A 3. Eged hegyi terepfutáson idén rekord mezőny nevezett. Összesen 114-en álltak rajthoz a különböző kategóriákban. A leghosszabb, 28 km-es távon a férfiaknál nyékládházi, míg a nőknél ózdi siker született.

A szervező, Eged Futó Klub az elmúlt versenyek tapasztalatait és a sportolók visszajelzéseit figyelembe véve finomított a verseny távjain, így 7, 14 és 28 km közül választhattak a résztvevők. 14 km-en 55, 28 km-en 34, míg 7 km-en 25-en álltak rajthoz. A leghosszabb, 1075 méter szintkülönbséget tartalmazó távon a futók az Eged-hegyet, a Tiba- és a Várhegy, illetve a Várkút egyes részeit most is érintették. A férfiaknál borsodi fölény érvényesült. A nyékládházi győztes, Harsányi Tamás 10 percet javított az eddigi legjobb időn.
Papp Gergőt, a tavalyi győztest Karlowits-Juhász
Tamás is megelőzte. A futó berkekben csak Carlos-ként ismert sportoló először indult ezen a versenyen.
A tavalyi győztes Papp Gergő ezúttal harmadik lett, bár ő egy három napos Magas Tátrai edzőtáborból érkezett Egerbe.
A nőknél, szintén 28 km-en megvédte elsőségét az ózdi Ihász Veronika, miközben 12 percet javított időeredményén. A versenyen Szlovákiából is voltak résztvevők. A pontos eredmények az Eged Futó Klub honlapján megtalálhatók.