Nyolc egri érem a Gyermek Úszó Bajnokságon

A országos gyermek úszó bajnokság csütörtöktől szombatig tartó küzdelmeire 63 egyesület 410 úszója, köztük az Egri Úszó Klub versenyzői is neveztek. A 14 fős egri csapat egy arany, három ezüst és négy bronzéremmel, valamint több döntős helyezéssel a pontverseny 6. helyén zárt. Holló Balázs 200 méteres mellúszásban nyert bajnoki címet.

Az Egri Úszó Klub sportolói az elmúlt évhez hasonlóan idén is 8 érmet, 1 aranyat, 3 ezüstöt és 4 bronzérmet szereztek. A nyolcból hatban tevékeny részt vállalt Holló Balázs, az egriek 1999-es születésű versenyzője. Balázs 200 mellen első, 100 mellen és 200 vegyesen második, 100 pillangón és 200 gyorson pedig harmadik volt. E mellett a szintén bronzérmes 4×100-as fiú vegyesváltóban is indult. A 200 gyorson elért 2 perc alatti idejével volt a legjobban megelégedve és természetesen a 200 mellen megszerzett bajnoki címével..
A további érmesek: Kripkó Ádám 200 mellen ezüstérmes, valamint a lány 4×100-as vegyesváltó szerzett még egy bronzérmet.
A pontversenyben a 6., míg az éremtáblázaton a 10. helyen zárt az Egri Úszó Klub. A héten újabb korosztályos országos bajnokság következik. Csütörtöktől szombatig Eger a házigazdája a serdülők versengésének.