Határtalan magyar irodalom

Tizenharmadik alkalommal érkezett városunkba az Ötágú Síp üzenete, határon innen és túlról érkező ifjú versmondók tolmácsolásában. Az általános iskola hetedik és nyolcadik osztályos tanulói számára meghirdetett versmondó találkozón idén 20 Heves megyei és 15 határon túli iskolából érkező diák vett részt.

Illyés Gyula „ötágú sípnak” nevezte a magyar irodalmat, melynek minden „ága” egy-egy elszakított terület irodalmi kultúrájához kapcsolódik. Városunkba Erdélyből, a Felvidékről, a Muravidékről és a Vajdaságból érkezett fiatal szavalók hozták el az anyaországon kívüli, magyar irodalom remekműveit.
Az Ötágú síp üzenete elnevezésű versmondó és kulturális találkozón idén 35 tanuló vett részt.
A szavalóversenyre Gyergyószentmiklósról, Nagyváradról, Rozsnyóról, Lendváról, Kishegyesről és Magyarkanizsáról is érkeztek versenyzők.
A verseny célja az is, hogy a gyerekek megismerjék egymást és barátságok szövődjenek közöttük. Közös programként voltak akik a várat, mások a Bazilikát tekintették meg, de akadtak olyanok is akiket a Dobó tér ragadott magával.
A versmondó találkozó után a gyerekek és kísérőik a Mohács című darabot tekintették meg a Gárdonyi Géza Színházban.