Koszorúzással emlékeztek meg az 1956. december 12-i egri sortűz áldozataira a Széchenyi utcában. A forradalom utáni megtorlásban több ember vesztette életét és sérült meg, mikor a karhatalmi szervek a járókelők közé lőttek. Berecz Mátyás alpolgármester beszédében kiemelte: Eger történetének legsötétebb napjai voltak ezek. Fontos, hogy emlékezzünk a gyűlölet és értelmetlen erőszak áldozataira, hogy ilyen szörnyűség többé már nem fordulhasson elő.
Az 1956-os sortűz áldozataira emlékeztek
2019. december 12.Friss hírek
1
A meghibásodott lámpák miatt állt a sor a Várállomásnál2026. június 10.
2
Pedagógusokat köszöntötték a Városházán2026. június 10.
3
Vámos Zoltán: Közös érdek a strand nyereséges működtetése2026. június 10.
4
Változatos programok a 97. Ünnepi Könyvhéten2026. június 10.
5
Fáklyás Fiesta és kerékpártúra a Mozgás Éjszakáján2026. június 10.



