Iskolagyűlés a Hunyadiban

Iskolagyűlést tartottak az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskolában. Az intézmény tanulói az elmúlt három hétben több tanulmányi és sportversenyen is kiemelkedő eredményt értek el. Ezek közül is kiemelkedik a Játékos Sportverseny csapat sorrendben kilencedik, összesítésben a tizedik diákolimpiai bajnoki címe.

A március 15-i emlékműsort követően Bodnár Gábor igazgató először a tanulmányi versenyek legjobbjait szólította a színpadra. Az Apáczai Csere János Tehetségkutató Komplex Természettudományi Tanulmányi verseny regionális döntőjét és a Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulóját egyaránt a Hunyadi csapata nyerte. E mellett több városi és megyei tanulmányi versenyen értek el dobogós helyezéseket az iskola diákjai. A sportolók közül az úszók és a judós Horváth Bence szállította a jó eredményeket. A hétvégi Játékos Sportverseny országos döntőben, Budapesten ismét a Hunyadi csapata lett a legjobb. Az iskola 20 éve indult először ebben a sportágban a diákolimpiai versenyeken. Most sorrendben kilencedszer, összesítésben pedig tizedszer lett diákolimpiai bajnok a Hunyadi Mátyás Általános Iskola JSV-csapata. Az eltelt 20 év alatt 10 arany 2 ezüst és 1 bronzérmet szerzett a Hunyadi, ilyen eredményt egy iskola csapata sem ért még el Magyarországon. Az oklevelek és a kupákat Bodnár Gábor igazgatótól vehették át a gyerekek és a két felkészítő tanár, Bíró Csaba és Herpai Imre.