VI. Egri Városi Síbajnokság

Juhász Péter és Fejes Réka lett az abszolút bajnoka a hétvégén Zdiar-ban megrendezett Egri Városi Síbajnokságnak. Idén minden eddiginél többen, majd négyszázan utaztak Szlovákiába. A versenyen 170-en álltak sílécre.

A sorszámokat osztják a szervezők a verseny előtt két órával. Olyan sokan jelentkeztek az idei Egri Városi Síbajnokságra, hogy a verseny kezdési időpontja is csúszott a hosszú sorban állás miatt. A verseny végül tíz helyett 11 órakor rajtolt el. Összesen 228-an neveztek a szombati versenyre, végül a 350 méter hosszú pályán 170-en csúsztak le. Külön férfi és női versenyt tűztek ki, összesen 12 korcsoportban. A síelők mellett persze a snowboardosok is megmutathatták tudásukat. A versenyt már hatodjára hirdette meg Eger, a városvezetés különösen örült annak, hogy idén volt a legnagyobb létszám. A versenynek már másodszor helyet adó szlovákiai település Zdiar polgármestere is kilátogatott a szombati megmérettetésre. A szervezők elégedettek voltak a versennyel, mint mondták: a helyszín ismét nagyon jól vizsgázott. Az eredményhirdetésen minden kategória első három helyezettje dobogóra állhatott a legkisebbek és az idősek is. Az abszolút kategóriák női versenyében 24,9 másodperces időeredménnyel Fejes Réka ért leggyorsabban a célba. A férfiak abszolút bajnoka pedig 24,1 másodperccel Juhász Péter lett.