Labdarúgó NB I.: Egri FC – DVSC-TEVA 1-0

A labdarúgó NB I. nyolcadik fordulójában ezúttal Miskolcon játszott hazai pályán az Eger. Az elmúlt szezon bajnoka pont nélkül távozott a DVTK-stadionból, mivel az egriek Németh találatával 1-0-ra legyőzték a DVSC-t. Szombaton a Kaposvár következik idegenben.

Ahogy az várható volt, a sok alig vereség és döntetlen után előbb utóbb egy nagy csapat is horogra akad a labdarúgó NB I-ben idén újonc Egri FC-nek. Ez a nagy hal a tavalyi bajnok Debrecen volt, akik ellen a már alapnak számító jó védekezés mellett ezúttal a kontra is bejött. Simon Antal váltott a kapuban. A szlovén Darko Brljak az NB III-as meccsek után az NB I-ben is bizonyítási lehetőséget kapott, amivel élt is, hiszen nem egy esetben nagyot védett. A Miskolcon, a DVTK-stadionban rendezett mérkőzésen az 57. percben született a meccs egyetlen gólja. Pavlov jobbról ívelte át a túloldalra a labdát, amit az érkező Németh félfordulattal, elvetődve lőtt a debreceni kapuba. Az egrieknek még egy nagy esélye volt a gólszerzésre, ugyanis a 75. percben Vujovic-ot a büntetőterületen belül gázolta el Szűcs. A sértett – sajnos – elég gyengén lőtte a 11-est, így maradt az 1-0, ami a 8. forduló meglepetése is volt egyben.
A 8 pontos Eger jelenleg a 13. helyen áll. Szombaton 16 órától Kaposváron játszanak Balogék.