Női vízilabda OB I: az ötödik meccs dönt

A női vízilabda OB I. három nyert mérkőzésig tartó döntőjében 2-2-re áll a ZF-Eger – BVSC összecsapás. Pénteken az Eger szerzett előnyt, vasárnap pedig a fővárosiak, hazai pályán egyenlítettek. A döntés hétfő estére maradt. Az ötödik, mindent eldöntő meccs 19 órakor kezdődik a Bitskey uszodában.

A ZF-Eger és a BVSC csapatai szó szerint a végletekig játsszák a három nyert mérkőzésig tartó női vízilabda bajnoki döntőt. A hétfőn kezdődő és kétnaponta váltott helyszínen lejátszott négy meccs után vasárnap este 2-2 volt az állás. Az egriek a Bitskeyben mindig meggyőző különbséggel győzték le az ötszörös bajnok fővárosi riválist, míg a BVSC egyszer hosszabbítás után, majd legutóbb vasárnap egy góllal nyert a Szőnyi úton. A mindent eldöntő döntő meccs így hétfőn este 19 órakor kezdődik a Bitskey uszodában.
Hétfőn és pénteken 9-5-re, illetve 11-8-ra nyert az Eger. Szerdán hosszabbításban 13-12-re győzött a BVSC, míg vasárnap, izgalmas mérkőzésen 10-9-re nyert a Szőnyi úton a fővárosi együttes. Most már mindenképp választ kapunk a kérdésre: Az Eger először, vagy a BVSC hatodszor?

Női vízilabda OB I., Döntő, 3. mérkőzés. 2012. május 18.
ZF-Eger – BVSC-Zugló 11-8 (4-3, 3-0, 2-2, 2-3)
Eger, Bitskey uszoda, 800 néző. V.: dr. Fekete Balázs, Vojvoda István
Eger: Gangl – Antal 4 (2/2), Vályi 2, Czigány 2 (1/1), Neesham 1, Pengő 2, Somhegyi. Cs.: Pócsi, Zajácz. Edző: Kelemen Attila.
BVSC: Horváth A. – Csabai 3, Tomaskovics 1, Takács V., Kisteleki, Illés A., Tóth I. 3. Cs.: Szilágyi (kapus), Farkas K., Ráski 1, Ipacs. Edző: Petrovics Mátyás.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill.11/1.
Ötméteresből: 3/3, ill. 0
Kipontozódott: Antal (31.), Somhegyi (32.)

Női vízilabda OB I., Döntő, 4. mérkőzés. 2012. május 20.
BVSC-Zugló – ZF-Eger 10-9 (4-3, 2-1, 3-3, 1-2)
Budapest, Szőnyi út, 400 néző. V.: Molnár Péter, ifj. Juhász György
BVSC: Szilágyi – Csabai 2 (1/1), Tomaskovics, Ráski 3, Kisteleki 3 (2/1), Tóth I. 1, Illés A. 1. Cs.: Takács V., Kele, Farkas, Horváth Á., Ipacs. Edző: Petrovics Mátyás.
Eger: Gangl – Antal 2 (2/2), Vályi 1, Pengő 1, Neesham 2, Somhegyi 2, Czigány 1. Cs.: Pócsi, Zajácz. Edző: Kelemen Attila.
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 7/4.