Vízilabda: döntés vasárnap – ZF-Eger – Vasas 10-7

A két nyert mérkőzésig tartó férfi vízilabda bajnoki döntő első mérkőzésén egy góllal nyert a Vasas Budapesten. Az egri visszavágón a második negyedben vette át a vezetést a hazai csapat, innen viszont már nem tudott fordítani a fővárosi együttes. A ZF-Eger három góllal, 10-7-re nyert, vagyis a mindent eldöntő utolsó mérkőzésen, vasárnap Budapesten, a Komjádi-uszodában lesz bajnokavatás.

A Magyar Vízilabda Szövetség semmit sem bízott a véletlenre: elhozták Egerbe a bajnoki trófeát, ha netán a Vasas behúzná a második meccset is. Kemény Dénes szövetségi kapitány is tiszteletét tette Egerben, a Vasas szurkolók is bajnokavatásra készültek, míg egri oldalon, a nézőteret teljesen megtöltő szurkolók mind hazai győzelemmel és harmadik mérkőzéssel számoltak. Az elején az angyalföldi hívek örülhettek. 1-0-ra, majd a második negyed elején már 3-1-re is vezettek. Innen viszont az egriek pillanatai következtek, zsinórban öt egri gólnak örülhettek a nézők. Az első meccsen góltalan Bátori és Hosnyánszky is felavatta Nagy Viktort, de Bundschuh találata is a szebbek közül való volt. 6-5-re még feljött a Vasas, de 10-6-nál, Naganuma találatánál már minden eldőlt. 10-7 lett a vége. A két nyert meccsig tartó párharc így 1-1-re áll.
A mindent eldöntő harmadik meccs vasárnap 17 órakor kezdődik a Komjádi-uszodában. Az Egri Vízilabda Klub buszokat szervez a mérkőzésre. Az ezzel kapcsolatos információk a klub honlapján elérhetők.

Férfi vízilabda OB I, Döntő, 2. mérkőzés. 2012. április 26.
ZF-Eger – TEVA-VasasUNIQA 10-7 (1-2, 4-1, 3-2, 2-2)
Eger, Bitskey uszoda, 3000 néző. Vezette: Vogel Gábor, Székely Balázs
Eger: Szécsi – Graham 2, Kovács G., Biros 1, Bátori 2 (1/1), Hosnyánszky 2, Seman. Cserék: Mezei, Naganuma 1, Varga II. Zs. 1, Binder, Chilkó, Bundschuh 1, Bisztritsányi (kapus). Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Vasas: Nagy V. – dr. Steinmetz B., Decker Á., Katonás 1 (1/1), dr. Kiss G. 1, Bošković 2, Steinmetz Á. 1. Cserék: Fazekas, Vörös 1, Vámos 1, Brguljan, Fülöp, Takács B. Edzők: Földi László, Mátéfalvi Csaba.
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 8/2.
Ötméteresből: 1/1. ill. 1/1.
Kipontozódott: Bundschuh (30. p.)
Kiállítva – cserével végleg: Brguljan (26. p.)
Piros lap: Kávai Zoltán – Eger (20. p.)
Sárga lap: Gerendás György (20. p.)

Férfi vízilabda OB I, Döntő, 1. mérkőzés. 2012. április 23.
TEVA-VasasUNIQA – ZF-Eger 6-5 (2-0, 1-2, 0-2, 3-1)
Budapest, Komjádi uszoda, 2000 néző. Vezette: Németh András., ifj. Juhász György
Vasas: Nagy V. – dr. Steinmetz B. 1, Decker Á., Katonás, dr. Kiss G. 2, Bošković 1, Steinmetz Á. Cserék: Vörös, Brguljan 1, Takács B., Vámos 1. Edzők: Földi László, Mátéfalvi Csaba.
Eger: Szécsi – Graham 2, Bundschuh, Biros 1, Varga II. Zs., Hosnyánszky, Bátori. Cserék: Gerritse, Kovács G., Mezei 2, Seman, Binder, Chilkó. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.