VII. Uszonyos- és Búvárúszó Világkupa 2012, Eger

Az idei Uszonyos- és Búvárúszó Világkupa-sorozat első állomása Eger volt, ahol 15 ország 45 egyesületéből 210 versenyző nevezett. A magyarok 34 érmet szereztek. A klubok rangsorában az ukrán Aqualeader Kijev lett az első, a legjobb magyar, a Debreceni Búvár Klub az ötödik. Heves megye egyetlen képviselője, a Mátrai Erőmű Búvárklub három ezüstéremmel, 290 ponttal a 19. helyen zárt.

A korábbi junior és felnőtt Uszonyos- és Búvárúszó Európa Bajnokságok, valamint Országos Bajnokságok után most Világkupa versenynek adott otthont a Bitskey uszoda. A megnyitón Rázsi Botond alpolgármester és dr. Nyíri Iván, a Magyar Búvár Szakszövetség elnöke köszöntötte a versenyzőket és a Búvár Világszövetség Egerben tartózkodó vezetőit, majd kezdetét vette a kétnapos verseny. 26 versenyszámban avattak győztest, amelyet három kategóriában – uszonyos, felszíni, búvár – és két korosztályban, felnőtt, illetve junior kategóriában írtak ki. Szombaton egy világcsúcs született az ukránoknak köszönhetően. A hat állomásból álló Világkupa-sorozat első versenyén, Egerben zömében európai versenyzők álltak rajthoz, de érkezett nevezés Dél-Koreából és Venezuelából is.
A magyarokat nyolc klub képviselte, köztük a gyöngyösi Mátrai Erőmű Búvárklub. Idén Olaszországban lesz az Európa-bajnokság, illetve Ausztriában a junior világbajnokság lesz, erre lehetett Egerben megúszni a szintidőket. A magyarok a két nap során összesen 34 érmet szereztek. A debreceniek a legjobb magyar egyesületként 730 pontot gyűjtve a klubrangsor 5. helyén zártak. Utánuk a Szegedi Muréna következett a 8. helyen, 573 ponttal. Az egriek távollétében az egyetlen Heves megyei klub, a gyöngyösi Mátrai Erőmű Búvárklub volt. Veress András kis csapata a megszerzett 290 ponttal összesítésben a 19., a magyarok között az 5. helyen végzett. A világbajnok Vilhelm Szilárd kihagyta a versenyt, így elsősorban Ócsai Dorottyától várhattuk a jó szereplést. Dorottya 800 búváron második helyen végzett és megúszta az Eb szintidőt.
A búvár világszövetség egri ülésén Nyíri Iván, a magyar szövetség elnöke bejelentette, hogy jelentkezik a világszövetség elnöki posztjára. A választás 2013-ban lesz.