IV. Eged-hegyi Sherpa Rally

A IV. Eged-hegyi Sherpa Rallyn, Magyarország egyetlen teherhordó versenyén idén 22 férfi és 5 nő birkózott meg a 60, illetve 20 kg-os teherrel, a négy kilométeres távval és a 300 méteres szintkülönbséggel. A férfiaknál most is szlovák elsőség született, a győztes poprádi versenyző 33 perc alatt teljesítette a távot. A nőknél budapesti siker született. Újdonságként a gyerekeknek Sherpa Manó túrát hirdettek, természetesen súly nélkül.

Járdán Zsolt a minőségre helyezi a hangsúlyt a szervezésben és a lebonyolításban. A felkészítés a rajt előtt elkezdődik, elvégre nem profi versenyzőkről van szó. Hazánkban ez a fajta sport még gyerekcipőben jár. Az orvosi vizsgálat és a hord-keretek kiválasztása és beállítása után a férfiak 60 kg téglát, a nők 20 kg ásványvizet cipelnek fel a 536 méter magas Eged-hegyre. A férfiaknál idén is a szlovák versenyzők végeztek az élen. A 2008-ban győztes Matúš Vnenčák most 34 perc alatt, újra elsőként teljesítette a távot.
– Ebben a sportágban idén ez volt az első versenyem. Októberben lesz a második, a hagyományos szlovák sherpa rally a Magas Tátrában. Ott 10 kilométer és 1000 méteres szintkülönbség vár ránk – nyilatkozta a nyertes.
A legjobb magyar induló, az egri Pusztai Zoltán összesítésben a hatodik helyen zárt. A női mezőnyben öten indultak. A fővárosi Nagy Zoltánné az elmúlt évek második és harmadik helyezéseit követően elsőként ért célba.
Újdonságként a gyerekeknek Sherpa Manó túrát hirdettek, természetesen súly nélkül, amin hatan indultak. Visszatérve a felnőttekre, az Eger Heroes amerikai focistái közül ketten vállalták ezt a speciális edzést. Tavaly a kaposvári és tiszaújvárosi tűzoltók, idén a volt egri, most már debreceni 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj tagjai vívtak egymás között különversenyt. Az Eged Eagels siklóernyősei közül a második Feledy Ilona – a szervezők engedélyével – nem vizet, hanem a 20 kg-os felszerelését hozta fel a hegyre, így ő nem gyalog, hanem repülve tette meg a visszafelé vezető utat.