IV. Pneumobil verseny: a Gyalogkakukk az új győztes

A negyedik versenyen új győztest hirdettek: a debreceni elsőségek után a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gyalogkakukk csapata érdemelte ki az év legjobb pneumobilja címet. Az új távolsági rekord már 10 kilométer fölött van.

Az egri Bosch Rexroth Pneumatika Kft. érsekkerti versenyén ezúttal 16 egyetem és főiskola 35 csapata indult. A magyar felsőoktatási intézmények közül először versenyzett pécsi csapat. A határon túlról, Romániából a nagyváradiakon és a kolozsváriakon kívül Marosvásárhelyről már nem csak a Sapientia, hanem a Petru Maior Egyetem is képviseltette magát. A négy kiemelt versenykategóriából kettőt, a távolságit és a régi gyorsasági helyébe lépő ügyességit a Debreceni Széllovagok nyerték. Előbbiben új rekordot, 10501 métert értek el. Az ügyességiben a fővárosi Gyalogkakukk kicsúszott a pályáról, elsodortak egy fotóst, így nem sikerült beérniük a debrecenieket. Ezzel szemben a Gyalogkakukk nyerte a Gyorsulási versenyszámot, a konstrukció eredetisége kategóriát pedig a szintén fővárosi Műszakiak. A zsűri döntése alapján a négy kategória győztes közül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gyalogkakukk csapata érdemelte ki az év legjobb pneumobilja címet.
Az egyes kategóriák győztesei idén is külföldi jutalomutat nyertek, a helyezettek és a további különdíjasok pedig értékes tárgyjutalmat vehettek át.

Konstrukció eredetisége:
1. Műszakik Pneumobil Team (BMGE, Budapest)
2. Dömper (KF-GAMF, Kecskemét)
3. Aether (U. Oradea, Nagyvárad)

Távolsági kategória (ki meddig bírja „szusszal/palackkal” egy 630 méteres pályán):
1. Debreceni Széllovagok 10,501 km (DE, Debrecen)
2. Metálmobil (U. Petru Maior, Marosvásárhely) 9,281 km
3. Lezs-Air (Óbudai Egyetem, Budapest) 6,479 km

Ügyességi kategória:
1. Debreceni Széllovagok 44,873 mp (DE, Debrecen)
2. Kecskeméti Fütyülős 48,484 mp (KF-GAMF, Kecskemét)
3. Dömper (KF-GAMF, Kecskemét)

(A Gyalogkakukk a kicsúszás után a megismételt kört 46,642-vel teljesítette, de eredményüket óvás miatt nem fogadták el)

Gyorsulási kategória:
1. Gyalogkakukk 29,688 mp (BMGE, Budapest)
2. Debreceni Széllovagok 30,465 mp (DE, Debrecen)
3. MKLaren 32,121 mp (SZTE, Szeged)

A „Rexroth Legjobb Pneumobilja” – az egyes kategóriák győztesei közül kiválasztott legjobb: