Labdarúgó NB III: Egri FC – Felsőtárkány SE 4-2

A labdarúgó NB III hatodik fordulójában, megyei rangadó keretében az ötödik Felsőtárkányt fogadta hazai pályán a listavezető Eger. Az első félidőben még a vendégek vezettek 2-1-re. Hamar Ádám góljaival fordított a hazai csapat és nyert 4-2-re.

Aki nem érkezett idejében lemaradt az első két gólról, ugyanis öt perc után már 1-1 volt az állás. A 3. percben, egri bedobást követően Romhányi ugratta ki a védők közül Hamart, aki a kifutó Aranyos mellett perdített a kapuba – 1-0 az Egernek. Két perccel később harmadik szögletüket gólra váltották a tárkányiak. Bódi beívelésére Illyés aláfutott, a hosszún érkező Hompoth két méterről a felső kapufát találta el, a kipattanó Baji elé került, aki egy lépésről bepofozta a hálóba a labdát. 1-1.
A kapu előtti eseményeket a lassításon lehet igazán követni. Bajinak ez volt a nyolcadik találata. Továbbra is nyílt sisakos támadójáték jellemezte a mérkőzést. Baji újabb próbálkozását fogta Illyés, míg a másik oldalon Aranyos védte Kotula szabadrúgását.
A 21. percben szabadrúgásból megszerezte a vezetést a Felsőtárkány. Bódi 18 méterről a sorfal és Illyés mellett lőtt a kapu közepébe 1-2. Az első félidő hátralevő részében hat egri helyzet után is érintetlen maradt a vendégek kapuja. Fordulás után hét perc alatt fordított az Eger. Az 50. percben Kotula lövését csak kiütni tudta Aranyos, a kipattanót az érkező Kálmán és Hamar közül utóbbi lőtte a kapuba – 2-2. Két perccel később Vén rúghatott szögletet. Ívelése a menteni igyekvő Érsekről Hamar elé pattant, aki most sem hibázott – 3-2 az Egernek. Tíz perccel később – kihagyott tárkányi helyzetet követően – a jobb oldalról kilépő Kálmán József gurított a tárkányi kapuba, beállítva a 4-2-es egri győzelmet jelentő végeredményt.
A következő fordulóban a listavezető egriek a 12. helyen álló Heveshez utaznak. Az újabb hazai bajnoki mérkőzés október 2-án lesz, amikor a 2. Vasast fogadják Bardiék. Szerdán, 15:30-tól Magyar Kupa-találkozó keretében az NB II-es Mezőkövesd lesz az egriek ellenfele.