Rapid sakk

A Heves megyei jelentkezők mellett Borsodból és Pest megyéből is érkeztek résztvevők a minden hónap elején megrendezett egri rapid sakk versenyre. A júniusi versenyt a Borsod megyei Vanczák Attila nyerte. A kategória győztesek is a szomszéd megyéből kerültek ki.

A szervező, Agria Park Szabadidő és Sport Egyesület jóvoltából az árvíz sújtotta borsodi térségből erre a hétvégére több gyereket is vendégül láttak, akik indultak a klub szokásos, minden hónap első szombatján rendezett rapid sakk versenyén is. Összesen 51 jelentkező ült asztalhoz: 30 borsodi, 11 Pest megyei és 10 Heves megyei sakkozó. A verseny hét fordulós, egyenként maximum 15 perces partikból állt. Borsodból a gyerekek mellett több felnőtt is érkezett, akik közül a Miskolci KisBocsok Sakk Egyesület vezetője, Vanczák Attila FIDE-mester lett a legjobb az edelényi Csukerda Attila és Galkó Tibor előtt. A borsodi fiatalok több kategória elsőséget szereztek. A 99-es születésű Kassay Lilla két fordulóval a vége előtt még az élen állt, de rajta kívül Bakó Bianka és az egyébként felsőzsolcai Zelena Tamás is bekerült a legjobb tízbe.
Legközelebb, július 10-én fordítgatós, vagyis reversi versenyt szervez az Agria Park Szabadidő és Sport Egyesület.