Téli olimpia – Simon Ágnes a 66. helyen zárt

Simon Ágnes, az Egri Testedző Club sportolója kedden délelőtt állt rajthoz az oroszországi téli olimpián. A női sífutók szabadstílusú sprintversenyének selejtezőjében 3 perc 4 másodperces idejével a 66. helyen zárt.

Simon Ágnes korábban, még az elutazás előtt azt nyilatkozta, hogy természetesen tisztában van az erőviszonyokkal. Azzal is elégedett lenne, ha a selejtezőt követően lennének még mögötte ellenfelek. A Krasznaja Poljana-i pályán a szabadstílusú sprintverseny selejtezőjében összesen 67-en álltak rajthoz. Simon Ágnes 3 perc 4,72 másodperces idejével a 66., utolsó előtti helyen ért célba, megelőzve egy török versenyzőt. A középdöntőbe az első harminc jutott be, ehhez 2 perc 40,17 másodperc, vagy ennél jobb időre volt szükség. Simon ettől 25 másodperccel maradt el.