Pro Agria Válent Gyula emlékverseny

Az úszók első felkészülési ciklusa a hét régióközpontban, így Egerben is ellenőrző versennyel zárult. Az idei egri évzárón 45 egyesület – köztük egy-egy szlovákiai, ukrajnai és romániai – több mint 300 fiatal úszója, korosztályos válogatottak álltak rajthoz. Az egri Bitskey uszodában rendezett Pro Agria Válent Gyula emlékversenyen a régióból kikerülő korosztályos válogatottak többsége javított eddigi eredményein.

A legtöbb versenyzőt az Egri Úszó Klub nevezett, szám szerint 80-at, akik a lehetséges 110 aranyéremből 40-et tartottak itthon, amivel messze a legeredményesebb lett az egri klub.
Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon 200 vegyesen győztes Szilvási Gréta most is magabiztosan nyerte a számot, de ideje – 2:20,95 – másfél másodperccel elmaradt a Hollandiában úszott egyéni legjobbjától.
A fiúk közül a legtöbb számban az 1999-es születésű, szintén egri Holló Balázs úszott ranglista első időket.
Szeivolt Melinda is javított idején. 200 mellen a nyolcadik helyen áll a felnőtt ranglistán a most úszott 2:36,51-es idővel, ami persze városi csúcs.
Összesen 82 érmet nyert a cikluszárón az Egri Úszó Klub, 40 arany, 27 ezüst és 15 bronzérmet, de ennél fontosabbak az elért időeredmények.
Az észak-magyarországi régió legjobbjai a Magyar Úszó Szövetség jóvoltából a jövő évi országos bajnokságok előtt külföldi edzőtáborokban és versenyeken is részt vesznek.