Hírlap-kupa: Gyöngyösi AK először

A megyei napilap hagyományos téli teremlabdarúgó tornáján új győztest avattak. A gyöngyösiek eddig bármikor bejutottak a döntőbe, mindig alulmaradtak. Most megtört a sorozat. Az NB III-as együttes a döntőben az Egerszalókot verte 4-2-re. A bronzmeccsen 19 gólt láthattak a nézők, a Felsőtárkány győzött 12-7-re az Eger ellen.

Idén is egynapos volt a megyei napilap teremtornája.
A bronzmeccsen a két csoport második, a Felsőtárkány és az NB I-NB III-as vegyescsapatot szerepeltető Eger került össze. Összesen 19 gól született ezen a meccsen, ami 40 perc játék alatt egészen jó arány. A több sort szerepeltető kék mezes Felsőtárkány 12-7-re nyert, sorrendben harmadszor szerezve meg ezzel a bronzérmet.
A döntőben a korábban még sosem nyerő Gyöngyös és az eddig kétszeres kupagyőztes Egerszalók, mint a két csoport győztese csapott össze. Az első félidőben még 1-1 volt az állás. Fordulás után az emberhátrányba kerülő Gyöngyös lőtt gólt, majd nem sokkal később a szétnyíló sorfal miatt már 3-1-re is vezettek a zöld mezes gyöngyösiek. Vona még szépített, de amikor Ludányi belőtte a negyedik GYAK-gólt, eldőlt minden. Először nyerte a kupát a GYAK. A torna legjobb mezőnyjátékosának választott Oravecz Botond a hátrányból lőtt gólt tartotta a döntő kulcsmomentumának.
2514 1:01 Felsőtárkánnyal – gólkirályi cím. 1:14 Oravecz Botond Gyöngyösi AK
A döntő másik csapatából került ki a torna legjobb kapusa. Molnár Róbert nem először vett már részt a Hírlap kupán.
2515 1:06 Senki – emberből. 1:18 Molnár Róbert Egerszalók SE
A gólkirályi címet a két nyolcgólos, egerszalóki Érsek Martin és az egri Horváth Zoltán közül a fiatalabb, Érsek Martin érdemelte ki. Horváth Zoltán a legjobb egri játékos elismerő díjat kapta. Ötödik lett a Hatvan, hatodik a Verpelét, hetedik az újonc Markaz és nyolcadik a Pétervására.