Labdarúgó MEFOB-döntő pécsi győzelemmel

A labdarúgó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság döntőjének ismét Eger, az Eszterházy Károly Főiskola volt a házigazdája. Az elődöntők után az Eger és a Pécs jutott be a döntőbe, ahol a Pécsi Tudományegyetem csapata 3-1-re nyert.

Az elmúlt év után ismét Egerben rendezték a labdarúgó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság négyesdöntőjét. A házigazda Eszterházy Károly Főiskola csapatán kívül a szombathelyi Nyugat-Magyarországi Egyetem, a budapesti Testnevelési Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem csapatai jutottak be a legjobb négy közé. A főiskolás és egyetemi csapatokban nem egy NB II-es, NB III-as focista is megfordul, így például az egriek kapuját Ficsór Dávid, a Mezőkövesd NB II-es együttesének hálóőre védte. Első nap, a selejtezőkben egri és pécsi siker született. Az EKF Kiss Krisztián találataival 2-0-ra verte a Testnevelési Egyetemet, míg a Pécs 0-0-át követően büntetőkkel jutott tovább a Nyugat-Magyarországi Egyetemmel szemben. A szerdai helyosztókon a bronzmeccsen a Testnevelési Egyetem nyert 3-0-ra. Az Eger-Pécs döntőben az első valamirevaló támadásukból gólt szereztek a pécsiek, erre nem sokkal szöglettel felérő szabadrúgásból jött az egri válasz. A félidőben 1-1 volt. A 80. percben újra gólt szerzett a sárga mezes Pécs, majd a kitámadó egriek mellett még növelték is előnyüket. 3-1-re nyert a Pécs. Az EKF az elmúlt három év bronzérme után most ezüstérmes lett. Utoljára 2007-ben lettek bajnokok az Eszterházy Károly Főiskola labdarúgói.