Labdarúgó NB II.: Egri FC – Mezőkövesd 1-0

A labdarúgó NB II-ben az egriek a Mezőkövesd elleni szomszédvári rangadóval zárták az őszi szezont. A találkozón egy gól döntött az Eger javára, akik az így megszerzett három pontnak köszönhetően a 8. helyről várhatják a tavaszi folytatást.

Korábban szó volt arról, hogy a két csapat az egri stadion locsolórendszerének felújítása miatt felcseréli a pályaválasztói jogot. A csöveket lefektették a pálya alatt, ami a lelátóról jól látható, viszont a kövesdiek nem mentek bele a cserébe, így két idegenbeli mérkőzés után mégis hazai pályán zárhattak az egriek.
Simon Antal piros lap miatt Koósra, míg Szabados György ugyanilyen okból Nagy Péterre nem számíthatott. Az első helyzet az egri Pavlov előtt adódott, de a lövés pillanatában Lakatos szerelt. A 11. percben Olasz Dénes a lesre állítással próbálkozó egri védők közül passzával Hamart ugratta ki, akinek a lövése a kifutó Sztankó mellett a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Örök igazság – ami most valóra is vált – hogy a kihagyott nagy helyzetre a másik csapat góllal válaszol. Már az ellentámadásnál Farkas lövését is csak szögletre tudta kitolni Szántai, de magánál a szögletnél már ő is tehetetlen volt. Hamouz ívelését Benke fejelte vissza Prekletnek, aki közelről Szántai és a védők mellett vágta a hálóba a labdát, 1-0 az Egernek. A 28. percben Farkas szabadrúgását követően Knakal került helyzetbe a kövesdi kapu előtt, de közvetlen közelről a kapu fölé perdítette a labdát. A kemény játék és a csúszós, jeges talaj miatt egyre többször kellett Németh játékvezetőnek a sárga lapokhoz nyúlnia.
A második félidőben Irhást Bogdány váltotta a fehér mezes vendégeknél, akik így több veszélyes ellentámadást vezettek, de Sztankó mindig a helyén volt. Míg a hazaiaknak a második 45 percben csak két veszélyes lövésük volt a kövesdi kapura, addig Hamarék hétszer próbálkoztak. A végén Zováth megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. 1-0-ra nyerte a szomszédvári rangadót az Eger, amivel feljöttek a 8. helyre.
Az őszi szezon zárásával az élen Szolnok, Békéscsaba, Balmazújváros a sorrend. Az Eger 5 ponttal van lemaradva a harmadik helytől. A felsőház igen sűrű. A tavaszi szezon a tervek szerint február 25-én, az Orosháza elleni hazai bajnokival folytatódik.

Ness Hungary NB II. Keleti-csoport, 15. forduló. 2011. november 26.
Egri FC – Mezőkövesd Zsóry SE 1-0 (1-0)
Eger, Szentmarjay Tibor Városi Stadion, 200 néző. V.: Németh Ádám (Márton Zsolt, Kovács Péter)
Eger: Sztankó – Preklet, Benke, Knakal, Balog Zs. (Debreceni 53.) – Hamouz, Katona, Farkas Á., Dobrić (Bojtor 69.) – Hrisztov (Sallai 57.). Vezetőedző: Simon Antal
Mezőkövesd: Szántai – Kaszás (Palásthy 76.), Vámosi, Lakatos, Elek – Irhás (Bogdány 46.), Zováth, Enescu, Sivák – Olasz D., Hamar. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Preklet /1-0/ (12.)
Sárga lap: Preklet (32.), Hamouz (50.), Debreceni (65.), ill. Sivák (32.), Zováth (57.), Elek (63.), Palásthy (77.), Enescu (84.), Zováth (91.)
Piros lap: Zováth (a második sárga után – 91.)

15. Budapest Honvéd-MFA 15 2 5 8 12-23 11
16. Vecsési FC 15 0 4 11 6-27 3 (-1 pont)

Azonos pontszám esetén a kiírás szerint a több győzelem számít, utána a gólkülönbség!