Férfi OB I/B: EKF-EgerFood-Imola – Kaposvár 10-10

A férfi vízilabda OB I/B felsőházi rájátszásában a listavezető Kaposvárt fogadták az egri főiskolások. A sok kiállítással tarkított rangadón 10-10-es döntetlen született.

Ősszel sokgólos meccsen egy találattal nyert a jelenlegi listavezető Kaposvár. Egerben az eltiltott Prikidánovics és a hiányzók miatt csak tíz emberrel álltak ki, ami majdnem megbosszulta magát. Erre ráadásként az első negyed felénél Bereczkit is végleg cserével állították ki a bírók. Akik maradtak jól helytálltak. Az egrieket, bár kétszer is kétgólos vezetést szereztek, igen rosszul érintette, hogy a harmadik negyed vége előtt másfél perccel Takácsot – és vele a csapatot – ütésért négy perces büntetéssel sújtották. Az utolsó percekben már csak öt mezőnyjátékosa maradt a Kaposvárnak, de így is ledolgozták kétgólos hátrányukat: 10-10 lett a vége.
Ezzel a döntetlennel még mindig a Kaposvár vezet, az EKF hat ponttal lemaradva a negyedik. Szombaton az egriek Szegeden játszanak.

Férfi vízilabda OB I/B, A-csoport, 8. forduló. 2011. május 7.
Eger, Bárány uszoda, 100 néző. V.: Horváth Márk, Németh András
EKF-EgerFood-Imola – Kaposvári VK 10-10 (2-3, 4-4, 2-1, 2-2)
EKF: Mikuska – Kovács Cs. T. 1, Molnár 3 (1/1), Cseh, Kovács G., Keresztes 3, Takács. Cserék: Madaras, Horváth Z., Farkas, Wolf, Jakab Damján 1 (1/1), Viczián 2 (1/0). Edzők: Tóth Péter, Herman István.
Kaposvár: Szabó Zs. – ifj. Berta 1, Juhász-Szelei 3 (2/2), Bereczki, Horváth D. 1, Bognár 1, Maár 3 (1/1). Cserék: Langmár, Kovács I. 1, Mogyorosi. Edzők: Berta József.

Gól – emberelőnyből: 13/2, ill. 15/2.
Ötméteresből: 3/2, ill. 3/3
Kipontozódott: Keresztes (32.), ill. ifj. Berta (24.), Juhász-Szelei (27.), Horváth D. (28.)
Kiállítva-cserével végleg: Bereczki (4.)