Férfi OB I/B.: Egri Vízmű SC – Bánki VE 10-11

Szokatlan helyszínen, a strandon rendezték a hétvégi Egri Vízmű – Bánki férfi OB I/B-s vízilabda mérkőzést, amire a Bárány uszoda öltözőépületének bontása miatt kényszerültek a csapatok. Az alsóházi találkozót a kilenc emberrel felálló vendégek nyerték 11-10-re.

A több bevethető ember még nem garancia a végső sikerre. A mérkőzés előtt az utolsó előtti helyen álló vendégek csak kilenc embert tudtak mozgósítani erre a hétvégére, mégis ők vitték el a három pontot. A Vasas OB II-es csapatában szereplő, itt kettős igazolással játszó két fiatal, Manhercz Ádám és Francsics Dániel – kiegészülve a remek napot kifogó Farkas Gáborral – igazi tartást adtak a Bánkinak. A másik oldalon is itt voltak a kettős igazolással bevethető játékosok – Polovic és Csacsovszky a Honvédból, illetve Csordás a Ferencvárosból – mégsem muzsikált olyan jól az egri gépezet. Amit kapura lőttek a vendégek az első három negyedben, az lényegében be is ment. Emberelőnyben a Vízmű csak a Bánki kapusát találta el, egyszer sem sikerült így bevenni Farkas Gábor kapuját. Csacsovszky még a büntetőt is a kapufára dobta. A harmadik negyedben már öt góllal is vezettek a vendégek. A vége mégis izgalmas lett: 45 másodperccel a befejezés előtt feljött a Vízmű egy gólra. Volt esély az egyenlítésre, 15 másodperccel a vége előtt még időt kért az Eger, de az egyenlítést már nem sikerült kiharcolni – 11-10-re nyert a Bánki, akik így jelenleg a 14. helyen állnak. A Vízmű visszacsúszott az utolsó előtti helyre. Szombaton idegenben, a Műegyetemmel játszanak Denkék.

Férfi vízilabda OB I/B, B-csoport, 7. fordul. 2011. április 30.
Eger, Strandfürdő, 50-es medence, 30 néző. V.: Horváth Márk, Marjay Zsolt
Egri Vízmű SC – Bánki VE 10-11 (2-4, 2-3, 4-4, 2-0)
Egri Vízmű: Farkas Gergő – Bial V., Ködöböcz, Csordás 1, Csacsovszky 3 (1/0), Polovic 1, Demeter 1. Cserék: Szabolcsi Z. 1, Szabolcsi M., Denk Z. 1, Pulay 2, Bozsik, Mayer. Edzők: Bozsik Péter, Denk Zoltán, Pulay Gábor.
Bánki: Farkas Gábor – Dékány 2, Felhő, Manhercz 4 (1/1), Francsics 3, Szilágyi 1, Sebes. Cserék: Torda, Liska 1. Edzők: Turda Elek, Liska István.
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 11/3.
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1