Floorball női OB: Hunyadi MEISE – Szőny 6-3

Az elmúlt hétvégén két mérkőzést játszott a Hunyadi-Mecman Eger női floorball csapata. Szombaton idegenben győztek 15-1-re, majd vasárnap a szintén a felsőházba pályázó Szőnyt fogadták. Hiába szereztek vezetést a vendégek, 6-3-ra nyert az Eger, így ismét ők vezetik a bajnokságot.

A tavalyi bajnok egriek az Alapszakasz során eddig egyszer, a Phoenixtől kaptak ki, bár akkor erősen tartalékos csapat szerepelt. A vasárnapi, Szőny elleni derbi előtt szombaton felvezetésként 15-1-re nyertek Érden, a fővárosi ARES ellen, másnap következett a szintén a legjobb négy közé kerülésért hajtó Szőny. A vendégek leggólerősebb játékosa, Vértesi Nicole Svájcban játszik, nélküle nem olyan erős a csapat, mint tavaly. Ennek ellenére három perc alatt két gólt lőttek a narancsmezes vendégek. A lassan ébredő hazaiak az első harmad előtt egy perccel tudtak csak fordítani Simon, Csutorás és Karácsony találataival. A folytatásban egyértelműen jobb volt az Eger. 6-2 után Gyugos Bea állította be a végeredményt. 6-3-ra nyert a Hunyadi, ezzel egy fordulóval az alapszakasz vége előtt ismét ők vezetik a táblázatot.
Ha szombaton, a Catroon Heroes ellen nyer a csapat, akkor alapszakasz győztesként folytathatják a legjobb négy között. Az egrieken kívül a Phoenix és az ARES biztosan tagja a rájátszásnak és valószínűleg a szőnyiek is bekerülnek.

Zone női floorball OB, Alapszakasz 12. forduló.
Eger, Pásztorvölgyi Iskola, 50 néző. 2011. február 13. V.: Pazsák Cs., Sashalmi S.
Hunyadi-Mecman Eger ISE – Szőnyi PK-NOKIA 6-3 (3-2, 1-0, 2-1)
Eger: Kovács Zs. – Leitner, Balla, Simon (1+2), Krecz (1+1), Karácsony (2+0), Hegyi, Antal, Dudás (1+0), Bartók (0+1), Csutorás (1+1), Horkai, Kiss D. Edző: Leitner Tamás.
Szőny: Mózes – Takács, Mészáros, Szabó (1+1), Váradi (1+0), Perje (0+1), Kopócsi, Tóth D., Gyugos (1+0), Huszár, Darai (0+1). Edzők: Váradi György, Viczena Gábor
Kiállítva: Darari, Perje, ill. Csutorás, Krecz