Dobó Kupa női kézilabda torna

Az NB I/B-s női együttesek közül a Nyugati-csoportban szereplő Kispest nyerte a Dobó Kupa női kézilabda felkészülési tornát. A Heves megyei csapatok közül a Gyöngyös a harmadik, míg a házigazda Eger a hatodik helyen végzett.

Két hét múlva folytatódik a bajnokság, a csapatok a felkészülésnek ebben az időszakában igyekeznek egyre több mérkőzést lekötni. A Heves Megyei Kézilabda Szövetség meghívását nyolc NB I/B-s női csapat fogadta el az idei egri Dobó Kupa felkészülési tornára, köztük mindkét Heves megyei egyesület, a bajnokságban második Gyöngyösi Főiskola és az újoncként tizedik Eszterházy Károly Főiskola. Két négyes csoportot alakítottak ki. Az egriek és a gyöngyösiek a Bőccsel és a Szentendrével a B-jelű négyesbe kerültek. A megyei rangadót 30-27-re a Gyöngyös nyerte. Az egri főiskolások ezután négy góllal kaptak ki a Bőcstől. A Szentendre elleni utolsó csoportmeccs tétje a csoport harmadik hely, illetve az 5-6. helyért lejátszott helyosztó. A Nyugati-csoport hetedik helyén szereplő Pest megyeiek ellen az első félidőben eredményes játékkal hét gólos előnyre tettek szert Bak Juditék. A második félidőben azok is játéklehetőséget kaptak az egrieknél, akik egyébként kevesebb időt töltöttek eddig a pályán. Ez különösen a védekezésben okozott zavart, ezért többször is feljött két gólra az ellenfél. A végén 28-25-re nyert az Eger.
Az 5. helyért a másik csoport harmadikjával, a szintén a Nyugati-csoportban szereplő Pénzügyőr-Spartacus ellen játszottak az egriek. Itt 28-26-ra a fővárosiak nyertek. Bronzérmes lett a Gyöngyös, az első helyet a Kispest szerezte meg, miután két góllal nyert a Bőcs ellen.