XV. Barokk futóparádé

A barokk futóparádé egyidős az Eger Ünnepe rendezvénysorozattal, így idén 15. alkalommal álltak rajthoz a vállalkozó kedvű indulók. A szokásos távok, vagyis másfél, 7 és 21 kilométer közül lehetett választani. Az idei versenyen több mint 1300-an álltak rajthoz.

A másfél kilométeres táv leggyorsabb versenyzői néhány perccel a rajt után már a cél felé futottak. Közülük a fiúknál a Dobó Gimnázium tanulója, Kisbakonyi Bálint volt a leggyorsabb, míg a lányoknál Szilágyis győzelem született Pap Dóra révén.
A zöld rajtszám egy nagy kört, vagyis 7 kilométert jelentett a pályán. Ebben a kategóriában a Miskolci Sportiskola atlétája, a főleg középtávon versenyző Harsányi Tamás volt a legjobb 23 perc 52 másodperces idővel. Tőle 27 másodperccel lemaradva az Egri Testedző Club tájfutója, Szajkó Csaba következett. A lányok legjobbja, a szintén mezőkövesdi Papp Csilla
A 21 kilométeres táv három 7 kilométeres körből állt. Kovács Ádám, az Egri Testedző Club versenyzője 78 perc 39 másodperces idővel nyert, mögötte a klubtárs, Szabó András következett két perccel lemaradva. A harmadik helyet Spartacusos Dorner László szerezte meg. A nőknél Vass Vera, Szecskó Attiláné, Ali Dóra volt az első három sorrendje. Az iskolák versenyét a Neumann nyerte 431 indulóval, második a dr. Kemény Ferenc Általános Iskola 255, harmadik a EKF Gyakorló 162 indulóval.