Tenisz csb

A nyári szünet után folytatódtak a férfi harmadosztályú tenisz csapatbajnokság küzdelmei. Az egri Érsekkert Tenisz Klub fiatal versenyzői a hétvégi dupla fordulóban megszerezték második győzelmüket.

A két edző Barta Gábor és Kisszőllősi-Szánthó Krisztián távollétében beugró csapatvezető, Eisert Árpád csak fiatalokat írt be vasárnap a fővárosi T-Logic ellen. A hat egyéni mérkőzés után már 8-4-re vezettek az egriek, vagyis csak két találkozót vesztettek Fürjesék. Az ezt követő három párosból így már elég volt egyet megnyerni, hogy megszerezze második győzelmét az Érsekkert Tenisz Klub együttese. Ezt gyorsan teljesítették a fiúk. A Tóth József-Rácz József kettős 6-1, 6-1-el, a Farkas Richárd-Nagy Máté duó 6-0, 6-2-vel verte ellenfelét. Pócsik Bence és Fürjes Nándor három játszmában, 6-2, 6-7, 6-3-ra nyert, vagyis összesítésben 17-4-re nyertek Farkas Richárdék. Szombaton a gyöngyösiek második csapatát fogadták az egriek. Itt egy egyéni és egy páros meccset nyertek Farkasék. Jövő héten ismét két mérkőzés vár a fiúkra: szombaton a Balassagyarmat, vasárnap a Nyergesújfalu jön Egerbe. A nyolccsapatos III. osztály E-csoportjában jelenleg a 7. helyen állnak az egriek.
Érsekkert TK – Gyöngy TSE 5-16
Érsekkert TK – T-Logic SC 17-4