112. úszó OB – 2. nap

Az egri felnőtt úszó országos bajnokság második napján Cseh László 100 méter pillangón csak két tizeddel maradt el tavalyi csúcsától. Kis Gergő harmadik aranyát szerezte. A volt egri Mutina Ágnes 800 méter gyorson hat másodperccel megdöntve egyéni rekordját nyerte a versenyt.

Az esélyesek győzelmét hozta az úszó OB második napja, vagyis a férfiaknál, egyéniben Cseh László, Kis Gergő és Gyurta Dániel is tovább gyarapította győzelmei számát. Cseh 100 pillangón ráadásul csak két tizeddel maradt el tavalyi rekordjától. A fiatalok közül a helsinki ifjúsági Eb-re és a szingapúri ifjúsági olimpiára készülő Bernek Péter 200 méter háton megvédte bajnoki címét a felnőttek között.
A 4×200-as férfi gyorsváltót nyerő Kőbánya SC négyese is jól teljesített, mivel csak fél másodperccel maradt el az országos csúcstól. A nőknél Verrasztó Evelyn 100 gyorson idei első bajnoki címét szerezte a volt egri Mutina Ágnes előtt. A pécsi Jakabos Zsuzsanna 200 mellen, míg Dara Eszter 100 méter háton nyert. A úszó pályafutását Egerben kezdő Mutina Ági 800 méter gyorson egyéni rekordját hat másodperccel megdöntve győzött.
Az egy hónap múlva kezdődő budapesti felnőtt Európa-bajnokságon résztvevő magyar keretet a szombati edzői értekezleten véglegesítik.