Euro-Interliga: ZF-Eger – CSM Frigoconti Oradea 4-7

Az idén indult férfi vízilabda Euro-Interliga újabb, hétközi fordulójában a román bajnok Nagyvárad együttesét fogadták az egriek. A négy kulcsjátékosukat pihentető hazaiak három góllal kaptak ki ellenfelüktől.

A szombati, Szolnok elleni bajnoki rangadó, illetve a jövő szerdai Csehov elleni, szintén hazai rendezésű Euroliga-mérkőzés előtt úgy döntött a két egri szakvezető, hogy Biros, Varga, Binder és Bárány ezúttal kihagyja a Nagyvárad elleni Euro-Interliga találkozót, így viszont ismét előtérbe kerültek a fiatalok, akik közül Jakab Dániel, Chilkó Márton és Cseh Tibor került be szerdai keretbe. A vendég nagyváradiak a legjobb csapatukkal érkeztek. A kapus Barát Ferenc, valamint Monostori Attila és Kádár Kálmán mellett a friss igazolások közül a tavaly még a Fradiban szereplő Kincses Attila, illetve a Steauától érkezett román válogatott Negrean is itt volt a Bitskeyben. A tavalyi román bajnok eddig két meccset – Partizan, Vasas – játszott ebben a „Kárpát-medencei bajnokságban”. Mindkét esetben kikaptak ellenfelüktől.
A fiatal egri csapat egészen a negyedik negyedig jól tartotta magát, bár a kevés gól (4-3) nagyon sok hibát és jobbára úszóversenyt takart. A csapatkapitány Hegedüs két, valamint Graham és Kovács Gábor egy-egy találatának köszönhetően 4-3-ról indult az utolsó nyolc perc. Feltham büntetőjével tovább növelhettük volna előnyünket, de Barát védett. Ebben a játékrészben csak váradi gólok születtek, míg az egriek próbálkozásai rendre elhaltak a vendégek kapuja előtt. Az utolsó játékrészben duplázó Diaconu, illetve Kincses és Andrei Creţu találataival 7-4-re nyert a Nagyvárad Egerben, ezzel a nemzetközi bajnokságban első győzelmét aratta Corneliu Gordan együttese.
Az Egri Vízilabda Klub vezetősége úgy döntött, hogy az idei utolsó, Szolnok elleni bajnokira szombaton ingyenes lesz a belépés.

Euro-Interliga 2009/10, az Eger 7. mérkőzése
Eger, Bitskey uszoda, 500 néző. 2009. december 9. V.: Székely Balázs (magyar), Vekerdy László (román).
ZF-Eger – CSM Frigoconti Oradea/Nagyváradi Frigoconti VSK (ROU) 4-7 (2-1, 1-0, 1-2, 0-4)
Eger: Valics – Cseh T., Hegedüs 2, Erdélyi, Feltham (1/0), Graham 1, Hárai. Cs.: Sántavy, Kovács G. 1, Jakab, Chilkó, Bundschuh. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
CSM: Barát – Negrean 1, Baidoc, A. Creţu 1, Monostori, Kádár, Kincses 2. Cs.: Samuilă, Diaconu 3 (1/1), Câmpianu 1, Popoviciu, Târnoveţchi. Edző: Corneliu Gordan.
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 6/3.
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1.
Kipontozódott: Sántavy (24. perc)