Megrongálták a Mária utcai keresztet

2026. június 04.

Csütörtökre virradó éjjel megrongálták a Mária utcai keresztet. A Mária szobrot úgy dobták ki, hogy annak letört a feje. A kár legalább 120 ezer forint, de legalább a szobor és a szintén elmozdított vázatartók helyreállíthatók. A keresztet 2024-ben állíttatta az Egri Fertálymesteri Testület, két évet bírt ki károkozás nélkül.