Az egriek döntöttek

2026. május 11.

Az egriek döntöttek: a reakciók alapján egyértelműen a „Vágatlan május” kezdeményezés támogatása került többségbe.

Ennek megfelelően a következő időszakban a városban elsősorban csak a legszükségesebb helyeken történik rendszeres kaszálás. A cél, hogy a zöldfelületek a szárazabb időszakban jobban megőrizzék nedvességüket, és ellenállóbbak legyenek az aszállyal szemben.

Fontos, hogy ez a szemléletváltás a város képén is érzékelhető lehet. Több helyen a megszokottnál sűrűbb lehet a növényzet, így bizonyos területek kevésbé tűnhetnek majd „rendezettnek” a korábbi évek gyakorlatához képest.

Köszönöm az egriek véleményét, a sok reakciót és hozzászólást!