Növekvő turistaszám

Idén is közkedvelt volt városunk a turisták számára, legalább annyira mint az előző években. Néhány százalékkal növekedett a vendégéjszakák száma, a legnépszerűbb helyi rendezvény pedig ismét a Bikavér Ünnep volt ezen a nyáron. A jövőben a turistacsoportoknak is igyekeznek vonzóvá tenni városunkat.

A tavalyi évhez képest néhány százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma városunkban és a térségben. 2013-ban az egész évet nézve több mint 358 ezer éjszakát töltöttek itt a belföldi és külföldi turisták. Ebben az évben januártól júniusig ez a szám több mint 176 ezer – mondta Pataki Sándor az Eger és Térsége TDM Egyesületének elnöke.
Idén nyáron nagy érdeklődés volt a helyi rendezvények iránt. A legnépszerűbb programok a turisták körében továbbra is a Bikavér Ünnep, a Végvári Vigasságok és a Múzeumok éjszakája, melyekre több ezer ember látogatott el. A következő években a turistacsoportok számát igyekeznek növelni Eger térségében.