19. Barokk futóparádé

A 19. Barokk futóparádé résztvevői most is két táv, 1,5 és 7 km közül választhattak. A többség a rövidebb útvonalat választotta. A 7 km-es minimaratonon a férfiaknál gödöllői, míg a nőknél fővárosi siker született.

A megyei napilap által szponzorált 1,5 kilométeres távon indulók fehér pólóban, míg a 7 km-es minimaraton résztvevői zöld rajtszámmal készülődtek a 19. Barokk futóparádé rajtjához.
A belváros-rehabilitáció miatt változtatni kellett a 7 km-es táv útvonalán. A vár után nem lehetett a futókat bevezetni a Dobó térre, ezért őket a környező utcákon keresztül vezették vissza az érsekkerti célba. A férfi mezőnyt a Gödöllői Egyetemi Atlétikai Club egyébként Egerben tanuló versenyzője, Judák Endre nyerte 25 perc 15 másodperces idővel.
A nőknél nem először nyert a füzesabonyi származású, de Pesten versenyző dr. Rozsnyai Lilla. Ideje 27 perc 13 másodperc volt.
Az Egri Testedző Club Eger Ünnepéhez kapcsolódó rendezvényén idén összesen 540-en álltak rajthoz.