Férfi OB II.: negyedik az Egri Vízmű

A férfi vízilabda OB II-ben az elmúlt héten zárult a bajnokság. Az Egri Vízmű az alapszakaszban saját csoportját megnyerte, így a rájátszásban az 1-4. helyekért játszhatott. A tavalyi 9. helyezés után idén negyedik lett a csapat.

Denk Zoltán a parton, mint edző, az Egri Vízmű pedig hazai pályán, a Bárány uszodában szezonbeli utolsó mérkőzését a vendégeknek fenntartott kék sapkában játszotta a Szegedi Tudományegyetem csapata ellen. Az Egri Vízmű a rájátszás első győzelméért ugrott vízbe a szegediek ellen az utolsó, egri tornán, annak is az utolsó mérkőzésén. Pulay szerzett vezetést a Vízműnek, de az első negyed végén már a Szeged vezetett 2-1-re. Csáki és Szabolcsi találataival 4-2-re fordított a félidőre az Eger. A folytatás azonban a Szegedé volt. 6-6 a harmadik negyedben, aztán a végjátékban Nádasdi góljával már 8-7-es szegedi előnyt mutatott az eredményjelző. A két veterán, Pulay és Csáki középkezdés utáni összjátéka azonban egri gólt eredményezett, 8-8, így a szegedi meccshez hasonlóan Egerben is ikszelt egymással a két csapat. A most elért 4. hely az előző szezon 9. helyéhez képest mindenképpen előrelépés.
Összesen 21 mérkőzést játszott a csapat, ebből 13-t megnyertek két döntetlen és hat vereség mellett. Az OB II, vagyis a harmadik vonal 1-4. helyekért folyó rájátszásában már korábban eldőlt a dobogós helyek sorsa: az UVSE II. jutott fel, a Szeged a második, a fővárosi Főnix pedig a harmadik lett. Az Egri Vízmű 25 csapat közül végzett a negyedik helyen.

A férfi vízilabda OB II., rájátszás az 1-4. helyekért végeredménye:
1. UVSE Margitsziget II. 6 5 0 1 66-52 14 15
2. SZTE EHÖK SE 6 2 3 1 50-50 0 9
3. Főnix Ifjúsági KHSE 6 2 1 3 69-53 16 7
4. Egri Vízmű SC 6 0 2 4 44-74 -30 2