XXI. Aventics Kupa – öt egri érem

A huszonegyedik nyári nemzetközi utánpótlás labdarúgó torna hat döntőjéből ezúttal ötben szerepelt egri csapat. Közülük a plútósok mindhárom döntőben győztek, míg az Egri Sportcentrum ifjú focistái két ezüstéremmel lettek gazdagabbak. A különdíjasok között egy egri kapus, valamint három mezőnyjátékos és két gólkirály szerepel.

A 82 benevezett együttes közül végül 81 érkezett meg. A 2004-es születésűeknél a Kazincbarcika hiányzott. Akik viszont itt voltak, azok a csapatok kitettek magukért, különösen igaz ez az egri együttesekre. Két egyesület, az Egri Sportcentrum SE és a Plútó SE Eger csapatai közül hat érdekelt volt a vasárnapi döntőkben, illetve bronzmeccsen. A kisebbeknél a Plútó három döntős alakulata közül kettő, a 2003-as és a 2004-es csapat egyaránt büntetőkkel nyerte a finálét, míg a 2005-ösök a rendes játékidőben győztek 6-0-ra. Ezzel a három aranyéremmel és egy negyedik hellyel a Plútó lett a 21. Aventics Kupa legeredményesebb egyesülete.
A nagyoknál a 2001-eseknél Egri Sportcentrum – Szászrégen döntőt rendeztek. A csoportkörben 2-0-ra nyert az Eger, most viszont visszavágott a Maros megyei csapat. Budai Barna együttese 1-0-ás félidő után 3-0-ra nyerte a döntőt.
A 2002-eseknél Egri Sportcentrum – Goldball mérkőzés döntött az aranyérem sorsáról. Itt is túl voltak már a csapatok az egymás elleni mérkőzésen. A csoportkörben 0-0 volt az eredmény. Ez megismétlődött a döntőben is. A büntetőknél Daru Márk hibázott, a többiek belőtték. 3-1-re, büntetőkkel nyert a Goldball, vagyis két ezüstéremmel zárt az Egri Sportcentrum.
Az összesített egri mérleg így három arany- és két ezüstérem.
A különdíjasok között az Egri Sportcentrumból és a Plútóból összesen egy kapus, valamint három mezőnyjátékos és két gólkirály szerepelt.