Bajnokcsapat 3.0

A férfi vízilabda OB I. idei döntőjének eddigi menetrendjét megtörve hazai pályán nyert 14-11-re a ZF-Eger a Szolnok ellen. Összesítésben így az elmúlt évhez hasonlóan 3-1-re nyerték az egriek a döntőt, amivel megvédték tavalyi elsőségüket. Az Egri Vízilabda Klub férfi szakosztályának ez volt a harmadik felnőtt bajnoki címe.

Zsúfolásig telt lelátók előtt kezdődött a 2013/14-es bajnoki döntő negyedik mérkőzése. A három nyert mérkőzésig tartó párharcban az eddig kétszer idegenben győzedelmeskedő egriek 2-1-re vezettek, vagyis egy esetleges hazai siker a bajnoki címet jelentette volna az Egernek. Így is indult a meccs, Gór Nagy az első előnyt még be is vágta, de a folytatás már nem volt ilyen fényes – egri oldalon legalábbis. Az első nyolc perc után 4-3, majd a félidőben 8-5 volt a Szolnoknak, miközben a Németh-Fodor játékvezetői páros sorra szórta ki a játékosokat. A harmadik játékrészben a több egri kiállítás ellenére fordított az Eger, 5-0-ás negyedet produkáltak Háraiék. Az utolsó játékrész elején Vörös és Bedő külön párharcát Vörös esetében szándékos ütésért 4 perces kiállítással és büntetővel honorálták, míg Bedő végleg cserével szállt ki a játékból. Biros belőtte, 11-8. Innen már megőrizte előnyét a hazai csapat a 45 kiállítást hozó találkozón. 14-11-re nyert a ZF-Eger, vagyis sikerült megvédeniük a bajnoki címet.
Az ünneplés később kint, az uszoda mellett folytatódott. Az Egri Vízilabda Klub férfi szakosztályának ez volt a harmadik felnőtt bajnoki címe.

Férfi OB I., Döntő, 4. mérkőzés. 2014. május 20.
ZF-Eger – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 14-11 (3-4, 2-4, 5-0, 4-3)
Eger, Bitskey uszoda, 3000 néző. V.: Németh A., Fodor R.
Zz-Eger: Bisztritsányi – Graham 2, Bundschuh, Biros 3, Bátori 1, Hárai 3, Gór Nagy 1. Cs.: Zalánki, Salamon 1, Kovács G. 1, Bedő, Varga II. Zs., Lőrincz B.
Edzők: Dabrowski Norbert, Petrovai Márton.
Szolnok: Decker A. – Gocic 1, Török B. 3, Jansik D. 1, Hangay Z., Kis G. 1, Hosnyánszky 4. Cs.: Vörös V., Tóth P., Aleksic, Pásztor M. Szakmai igazgató: Kovács István. Edző: Cseh Sándor.
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 13/7.
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 2/1.
Ötméteresből: 3/2, ill. 2/1.
Kipontozódott: Jansik D. (13.), Bundschuh (14.), Salamon (19.), Gór Nagy (21.), Gocsics (22.), Varga II. Zs. (24.), Hosnyánszky (31.)
Kiállítva (végleg cserével): Török B. (17.), Bedő (25.)