Női kézilabda NB I: EKFSC – MTK 21-22

A női kézilabda NB I. kiesési rangadóján, az EKFSC – MTK találkozón ismét egygólos fővárosi siker született, így az alapszakasz zárása előtt két fordulóval még mindig pont nélkül áll az egri főiskolás csapat. A hétvégén Dunaújvárosban szerepelnek az egri lányok, majd rá egy hétre a Siófok ellen, hazai pályán zárul az alapszakasz.

A leggólerősebb egri játékos, Pados sérülés miatt hiányzott, a szélső Kovács Viktória pedig a mérkőzés előtt leadta a szerelését. Két meghatározó játékos is kiesett így a kiesési rangadó előtt. Ősszel egy góllal nyert a fővárosban az MTK, így egy esetleges két gólos egri siker már elmozdulást jelentett volna az utolsó helyről a főiskolás lányoknak. Sajnos, ez nem sikerült. Továbbra is várat magára az első egri győzelem a női kézilabda NB I-ben. Utoljára 4-3-nál, a 8. percben vezetett az EKFSC. Utána egyre több lett a hiba a házigazda egri együttes részéről. A félidőben 12-9-re vezetett az MTK, ami egyébként azt is jelentette, hogy a vendégek sem rukkoltak elő túlzottan pontos játékkal, de még így is eredményesebbek voltak támadásban, mint az Eger. Fordulás után folytatódott a vendégek kapusának, Schecknek a bravúrsorozata, miközben a hazaiaknál nagyon sok volt az eladott passz, rossz megoldás a kapu előtt. A félidő felére a korábbi három gólos MTK-vezetés volt, hogy hétre is nőtt. A fővárosiak legjobbja, a hét gólos Borbás Rita mezőnyből és büntetőből sem hibázott. Innen mégis majdnem talpra állt az EKF, de már későn indult a zárkózás. A végén az MTK igyekezett lassítani a játékot, míg az egrieket hajtotta a gólkényszer. Mindez csak az eredmény kozmetikázására volt elég, egy góllal, 22-21-re ismét az MTK győzött. Az alapszakaszból már csak két forduló van hátra. Szombaton Dunaújvárosban szerepelnek az egri lányok, majd rá egy hétre a Siófok ellen zárul az alapszakasz. A rájátszásban, a 9-12. helyért az MTK mellett a Veszprém biztosan ellenfél lesz. A Békéscsaba és Debrecen kettőséből kerülhet ki a másik alsóházi csapat.