Téli olimpia – Simon Ágnes 10 km-en is rajthoz állt

Simon Ágnes, az Egri Testedző Club sportolója a keddi sprint után a női klasszikus, vagyis 10 km-es sífutó számban is elindult a téli olimpia csütörtöki versenynapján. A 76 rajthoz álló sportoló közül a 69. helyen ért célba.

Ahogy az várható volt, a Magyar Sí Szövetség és Simon Ágnes úgy döntött, hogy a hosszú távú, vagyis a 10 km-es versenyen is elindítják az Egri Testedző Club versenyzőjét a téli olimpia csütörtöki versenynapján. Simon az olimpia előtti selejtezők során úgy a sprint, mint a hosszú távú versenyen B-kvótát szerzett, így jogosult volt az egyikben elindulni. Ez a keddi sprint verseny volt, amit a 66. helyen zárt. A verseny után leadták a nevezést a 10 km-es hosszú távra is, amit a nemzetközi szövetség elfogadott, így Simon itt is rajthoz állhatott. A klasszikus távon 39 nemzet 76 sportolója indult, közülük Simon Ágnes 14 perc 35,3 másodperces idővel a 69. helyen zárt.