Süsü a sárkány, Mirr-murr, a Nagy Ho-ho-ho horgász, Pom-pom, és Sebaj Tóbiás látogatott Egerbe a Bartakovics Béla Közösségi Házba. Csukás István embernagyságú mesefigurái egy utazótárlatnak köszönhetően érkeztek városunkba, az Egri Kulturális és Művészeti Központ adventi programsorozatának részeként. A mindenki által jól ismert alakok december 7-ig láthatóak.

Süsü a sárkány énekelt elsőként az óvodásoknak, az Életre kelt mesehősök elnevezésű kiállítás megnyitóján. Egy utazótárlatnak köszönhetően városunkba érkezett Mirr-murr, a Nagy Ho-ho-ho horgász, Pom-pom, Sebaj Tóbiás és Süsü is. Csukás István embernagyságú mesefiguráit sokan szerették, és szeretik minden korosztályban.
A gyerekek Baráth Zoltán színművész segítségével ismerhették meg és találhatták ki a jól ismert mesék dalait.
A sok mesefigura közül Süsü a sárkány volt a legnépszerűbb az óvodások körében.
A kiállítás az Egri Kulturális és Művészeti Központ Apa, Anya és Én elnevezésű adventi programsorozatának része.
Csukás István mesefiguráit Megyeri János szobrászművész keltette újra életre, melyek december 7-ig láthatóak városunkban.