Férfi kézilabda NB I/B: SBS Eger Eszterházy – Törökszentmiklós 36-16

A férfi kézilabda NB I/B-ben a hétvégén nem rendeztek fordulót. A listavezető egriek viszont megegyeztek a harmadik Törökszentmiklóssal, hogy kettejük decemberre kiírt bajnoki találkozóját ezen a hétvégén lejátsszák. Az elméletileg rangadónak induló egri mérkőzésen története legnagyobb vereségébe futott bele a vendégcsapat: húsz góllal nyert az Eger.

A fehér mezes egriek már az elején komoly erődemonstrációt tartottak, pillanatok alatt 4-0-ás egri vezetést mutatott az eredményjelző. Ez a négygólos különbség előbb állandósult, majd ahogy időben haladtunk előre, növekedett. 10-5, 12-6, 14-7, a félidő végén pedig 17-8-ra vezetett az Eger.
A második félidő aztán végképp egyértelművé tette, hogy ezen a napon semmi sem jön össze a vendégeknek, míg a házigazdáknak szinte minden. Az Eger a szezon legnagyobb különbségű győzelmét épp az egyik legnagyobb rivális ellen érte el. Húsz góllal, 36-16-ra nyert az SBS Eger Eszterházy.
Kedden 18 órától máris itt az újabb kihívás. A férfi Magyar Kupa harmadik fordulójában, hazai pályán az NB I-es Gyöngyös lesz az ellenfél.
A hétvégén, a bajnoki 8. fordulóban az ellenfél a negyedik FTC lesz, akik az eddigi hét mérkőzésükből négyet megnyertek, hármat elveszítettek. Ez a meccs is hazai pályán lesz, szombaton 18 órától.

Férfi NB I/B, Keleti-csoport, 13. fordulóból (december 15-16.) előrehozott mérkőzés, 2013. november 2.
SBS Eger Eszterházy SzSE – CLAAS-Törökszentmiklósi KE 36-16 (17-8)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V.: Heim Attila, Jolántai Csaba.
Eger: Kőrizs – Lezák 3, Pánczél 1, Kiss G. 2, Kocsis Cs. 2, Pálos 9, Szabó P. 9 /3/. Cs.: Repóth (kapus), Szilágyi D., Szabó T. 1, Padla 5, Zalai 2, Nyeste 1, Menyhárt 1. Edző: Csík János.
Törökszentmiklós: Mészáros P. – Boda 4 /1/, Horváth Sz. 3, Gelley 2, Szöllősi, Takács P. 4, László I. Csere: Köteles (kapus), Erdélyi (kapus), Mészáros G. 1 /1/, Miličević 1, Gál D., Bendó, Losonc, Rékasi, Csató 1. Edző: Kis Gergely
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.