Labdarúgó NB III: Egri FC – FTC II. 1-1

A labdarúgó NB III-ban a kilencedik fordulóban ismét pontot szerzett az Egri FC együttese. A Ferencváros ellen a 92. percben Varga Máté szabadrúgásgóljával egyenlítettek az egriek. Vasárnap a második Debrecen következik, idegenben.

A labdarúgó NB III. kilencedik fordulójában újabb pontot szerzett az Egri FC együttese. Ezúttal az FTC II. csapatát fogadták Illyésék. A 40. percben Palcu és Pintér kakaskodott, kölcsönösen rugdosták egymást, amiért a játékvezető mindkettőnek piros lapot mutatott fel. A 67. percben Nagy Dominik az egri 16-os sarkánál kapott ajándéklabdát Milicstől, a „köszönetet”11 méterről, senkitől sem zavartatva helyezte az egri kapuba, 1-0 a Fradinak. A 85. percben a vendégektől Korkut második sárgáját szedte össze, ő is idő előtt mehetett pihenni. A 92. percben szabadrúgást kapott az Eger 28 méterre a ferencvárosi kaputól. Varga Máté a sorfal mellett kilőtte a rövid felsőt, ezzel egyenlített az Eger. 1-1 lett a végeredmény. Az elmúlt négy fordulóban nem kaptak ki Hádáék.
Ettől függetlenül továbbra is a 14. helyen állnak a még mindig kinevezett edző nélküli egriek. A forduló előtt Tóth Dénes klubigazgató is távozott a csapattól.
Az élen álló Létavértes, valamint a dobogós Hatvan egyaránt nyert, a DVSC-DEAC döntetlent játszott a REAC-cal, mint ahogy a Felsőtárkány a Putnokkal. Cigándon potyogtak a gólok, a nézők 10 találatot láthattak.
Vasárnap a második DVSC-DEAC-hoz látogat a változatlanul a 14. helyen álló Eger.

NB III. Keleti-csoport, 9. forduló. 2013. október 12.
Egri FC – Ferencvárosi TC II. 1-1 (0-0)
Eger, Szentmarjay Tibor Városi Stadion, 150 néző. V.: Kátai Gábor (Márkus Péter, Punyi Gyula)
Eger: Illyés – Varga M., Fenyvesi, Topčagić (Szabó R., 75.), Mikó – Nagy T. (Dér A., 86.), Ablonczy (Borlean, 57.), Milić, Háda – Palcu, Milovanović. Megbízott edző: Molnár Róbert.
FTC II: Rácz – Pintér, Girán, Erdei G., Csilus – Simita, Nagy Á., Nagy D. (Kónya B., 88.), Péter – Popgeorgiev (Korkut, 17.), Erdei V. (Marcinaskó, 46.) Edző: Lipcsei Péter.
Gólszerző: Nagy D. (0-1, 67.), Varga M. (1-1, 92.)
Sárga lap: Péter (25.), Milovanović (32.), Korkut (45.), Mikó (49.), Háda (60.)
Piros lap: Palcu (40.), Pintér (40.), Korkut (85.)