Hétvégén Egerben is Magyarország, szeretlek!

Már javában készül Eger a hétvégi televíziós bemutatkozásra. Szeptember 28-án és 29-én városunk az egyik fő helyszíne a „Magyarország, szeretlek!” című televíziós műsor húsz órás műsorfolyamának. A két nap alatt a közmédia csatornáin számos alkalommal lesz látható élő kapcsolás Egerből, bemutatva ezzel a város értékeit, érdekességeit.

A Dobó teret festik a Bornemissza tanulói. Egyelőre titok, hogy mi kerül a főtér köveire. A háromszáz négyzetméteres ábra még így nézett ki szerda reggel, majd így mutatott kora délután. Néhányan már azt is tudják miért ez a nagy készülődés. A hétvégén Egerbe költözik a közmédia országos élő műsora, a Magyarország, szeretlek! Városunk az egyik fő helyszín, de számos más településről is lesz élő kapcsolás. Szeptember 28-án és 29-én az ország 24 településéről jelentkeznek majd tudósítók, műsorvezetők. Eger mint fő helyszín különleges programokkal készül. Nagy szerephez jut majd a főtéri festés, ahol egy performansz lesz látható, a többi program a várba hívja az érdeklődőket. Egri zenekarok lépnek majd fel. Többek között Herczeg Flóra és a Például Igen, a Kerekes Band, az Ethnofil. Szüreti mulatsággal, 1552 méteres mákos gubával, Dobó esküjével és borokkal töltik meg Egerben a Magyarország, szeretlek! hétvégét.