18. Barokk Futóparádé

Vissza a kezdetekhez! 1996-hoz hasonlóan most is az Érsekkertből indultak és ide is érkeztek vissza a 1,5 és 7 kilométeres táv teljesítése után a Barokk futóparádé résztvevői. Kovács Ádám pályacsúccsal nyerte a minimaratont.

Szokás szerint a kisebbik, másfél kilométeres távra érkezett a legtöbb nevezés, de a 7 kilométerre, vagyis a Minimaratonra nevezőkkel együtt több mint 800 résztvevője volt a versenynek. Verseny? Több annál, hiszen egyesek az egészségükért futottak, mások pedig egy jó edzésnek tartották a Barokk futóparádét. Ilyen volt az abszolút győztes Kovács Ádám, aki a táj- és hegyifutó, valamint atlétikai versenyek között, európai és amerikai megmérettetések után pályacsúcsot futott Egerben.
Abszolút második helyen a szintén ETC-s Szajkó Csaba futott be.
Az ifjúságiaknál is ETC-s győzelem született Karácsony Gábor révén.
Az örökifjú, gyöngyösi Fehér Enikő egy héttel korábban a Sherpa Rallyn, 20 kg-os súllyal a hátán lett második az Eged-hegyen, most a városi minimaratont nyerte.
Az iskolák közül a legtöbb induló a Neumannból volt, így ők vehették át a sportszervásárlási utalványt a szervezőktől.