Tereptriatlon OB

Az Egri Triatlon Klub augusztusi tereptriatlon versenye három éve került át Ostorosról Felsőtárkányba. Az elmúlt évek jó szervezése a létszámban is lemérhető: míg tavaly 78, idén már 119 versenyző állt rajthoz a különböző kategóriákban. Az országos bajnokságot a férfiaknál a címvédő Mester Bálint, míg a nőknél Dósa Eszter nyerte.

Az ifjúsági-, junior- és felnőtt Tereptriatlon egyéni Országos Bajnokság mellett Tereptriatlon nyílt-, gyermek-, váltó- és terepfutó versenyt is szerveztek.
A triatlon OB mezőnye az ausztrál módi szerint az 500 méter úszás közben kétszer kijött a 16 fokos vízből, majd 15 km kerékpározás következett.
A tótól indulva a legjobbak 35-40 perc alatt teljesítették az 550 méter szintkülönbségű pályát. Ebben a címvédő, Mester Bálint volt a legjobb. Az 5 km futás után másfél perces előnnyel nyerte a versenyt és az OB-t.
Bálint váltóban Forgách Anikóval még bezsebelt egy győzelmet.
A nőknél hiányzott a németországi világkupa futamon rajthoz álló Poór Brigitta, így a két héttel ezelőtt a Bükk Maratonon, vagyis hegyikerékpár-versenyen győztes Dósa Eszter ismét első lett Felsőtárkányban.
A versenysorozat következő fordulója a Terepduatlon Országos Bajnokság lesz szeptember 15-én, Piliscsabán.