Bükk Maraton

Több mint ezren álltak rajthoz a hétvégi Bükk Maratonon. Ezt a hegyikerékpáros versenyt már 13 éve rendezik meg. A nők viadalát Dósa Eszter nyerte 58 kilométeren, a férfiaknál Fejes Gábor, többszörös országúti időfutam bajnok volt a leggyorsabb. Az indulók nagy része hobbikerékpáros, vannak köztük gyerekek és idősek is.

A maraton a legnépszerűbb hegyikerékpáros ág. A Bükk Maratont már 13 éve rendezik meg. A Szilvásvárad és a Duna Maraton után ez a Top Maraton harmadik állomása.
A legrövidebb táv 37 kilométer volt, a leghosszabb 93. A több mint ezer nevező fele rövidtávon indult.
A pálya nem volt könnyű, a nagy szárazság miatt porosak, sodródósak voltak az utak. A versenyt végül a nőknél 58 kilométeren Dósa Eszter, a férfiak viadalát 93 kilométeren Fejes Gábor nyerte.