Szilvási Gréta EYOF-győztes!

Az Egri Úszó Klub versenyzője, Szilvási Gréta 200 méteres vegyesúszásban aranyérmes lett a hollandiai Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. A szerdai előfutamból hatodik helyen jutott be a döntőbe, ahol úgy nyerte a versenyt, hogy négy másodpercet javított eddigi legjobb idején.

A hollandiai Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra utazó magyar csapat budapesti fogadalomtételén megszólított sportoló, Szilvási Gréta, az Egri Úszó Klub versenyzője 200 méter vegyesen indult. A szerda délelőtti előfutamból a hatodik legjobb idővel jutott be a délutáni döntőbe. Ott négy másodpercet javítva eddigi legjobb idején elsőként ért célba. Ideje 2:19,32 másodperc.
Szilvási Gréta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon szereplő magyar úszó válogatott második aranyérmét szerezte.
A 2005-ös Ifjúsági Európa Bajnokság után 8 évvel, újból egri válogatott úszónak játszották el a magyar himnuszt egy világversenyen.
A korosztályos, vagyis serdülő Országos Bajnokság idén Egerben lesz augusztus 1-3. között. Gréta legközelebb ezen a verseny, hazai környezetben áll majd rajthoz, de már mint Ifjúsági Olimpiai-bajnok.