Amerikai foci: Eger Heroes – Budapest Cowboys 7-39

A hazai divízió I-es amerikai futball bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, Egerben rangadót játszott a helyi Heroes és a Budapest Cowboys együttese. Mindkét csapat már bejutott a rájátszásba, csak a helyezéseket kellett eldönteni. A fővárosiak nyertek 39-7-re, így másodikok lettek, egy hét pihenőt kaptak, míg az Eger a hatodik. Az egriek az elődöntőbe jutásért a hétvégén a Tatával mérkőznek, idegenben.

Egri szempontból rosszul indult a Szentmarjay Tibor Városi Stadionban rendezett mérkőzés. A Cowboys első két támadása egyaránt touch down-nal ért véget és még a ráadás extrákból is eredményes volt a második helyen álló vendégcsapat. 14-0 a Cowboysnak. A második negyedben fővárosi fieldgoal, aztán Váry indításából Helmeczy futott az egri endzone-ba, majd a ráadásban nem rúgtak, hanem újra befutottak, így félidőre már 25-0-ra ment vendégcsapat. Két meg nem adott egri touch downt követően a negyedik negyedben Antal István futása révén szerezte az első pontjait a hazai csapat és még az extra is sikeres volt, 7-25. Még két touch down született az utolsó negyedben, mindkettőt a Cowboys érte el. Váry passzával előbb Papp László, majd az egri irányító, Bíró indítását elcsípve Szampiás Krisztián futott egy újabb TD-t. Az extrák mindkét esetben jók voltak, vagyis összesítésben 39-7-re nyert a Cowboys.
Ezzel kialakult az első hat sorrendje. Az első kettő, vagyis a Gorillaz és a Cowboys egy hét pihenőt kap. Az elődöntőbe jutásért pedig Tata Mustangs – Eger Heroes és Békéscsaba Raptors – Budapest Titans mérkőzéseket rendeznek a hétvégén.