Dobó István Kadett Kötöttfogású Birkózó Rangsorverseny

A júniusi, montenegrói kadett birkózó Európa-bajnokság előtt három rangsorverseny eredményei alapján választották ki azokat a versenyzőket, akik majd Magyarországot képviselik a kontinensviadalon. Az utolsó válogató Egerben volt, ahol 48-an álltak szőnyegre.

Kaposvár és Dorog után Eger volt a válogató utolsó helyszíne. Több súlycsoportban már korábban eldőlt, hogy ki utazik az Eb-re, így Egerben viszonylag kevesen, 48-an neveztek a küzdelmekre. A 12 egyesület között ott voltak az egriek is, akik közül hárman jutottak be a döntőbe. Az 50 kg-osoknál Gyöngy Máté, míg a 69 kg-osoknál Bata Zalán kikapott ellenfelétől, másodikok lettek. A Dorogtól visszatérő Simor Bence a 76 kg-osoknál viszont legyőzte a kőbányai Tóth Bendegúzt, így első helyen végzett. A 42 kg-os Varga Vilmos súlycsoportjában nem volt ellenfél, Gégény Dominik és Lakatos Róbert révén pedig még egy-egy bronzérem jutott az Egri Városi Sportiskola versenyzőinek. A verseny után Repka Attila szövetségi kapitány kihirdette a kadett kötöttfogású válogatott keretét. Négy egri, Varga Vilmos, Gyöngy Máté, Gégény Dominik és Simor Bence került be a legjobbak közé, de egyelőre csak a felkészülést segítik, nem utazó emberek.
A Dobó István Kadett Kötöttfogású Rangsorverseny csapatküzdelmeit a dorogiak nyerték az Eger és az Orosháza előtt.