Labdarúgó NB I.: Siófok – Egri FC 4-3

Bár még csak most jön a tél, mégis a tavaszi második, vagyis összesítésben a 17. fordulót játszották a hétvégén a labdarúgó NB I-ben. Hét gólt hozott a jelenleg kieső helyen álló két csapat, a házigazda, utolsó helyezett Siófok és az előtte álló Eger Balaton-parti összecsapása. 4-3-ra nyert a Siófok.

10. perc, Nyárit buktatta Brljak a 16-oson belül. Melczer állt od a büntetőhöz , gól 1-0 a házigazdáknak. 53. perc, a csereként beállt Horváth Zoltán kapott jó labdát Dobrictól, futtából a rövid sarkot célozta meg. Kurucz nem ért oda, 1-1. 58. perc, 25 m-ről Albert a rövid sarkot nézte ki magának, Kurucz ismét csak tehetetlen volt, 2-1 az Egernek. A 64. percben a Siófoktól Dajic kerül kihagyhatatlan helyzetbe, be is lőtte közelről, bár ehhez előtte az is kellett, hogy Mogyorósi lövését fogja Brljak és pont elé tolta a labdát, 2-2. A 68. percben ott pattogott a labda a siófoki 16-oson belül. Németh szemfüles volt, megint vezetett az Eger, ezúttal 3-2-re. A 76. percben Pillert látta szabálytalannak Iványi játékvezető, Dajic huppant ugyanis a földre. Jött Melczer, most sem hibázott, 3-3. A 87. percben jött a harmadik siófoki 11-es. Kiss szabadrúgásába Mecinovics felugorva kézzel-könyökkel ért hozzá, ez is büntető. Melczer harmadszorra sem hibázott, 4-3-ra nyert a Siófok. A tavaszi bajnoki folytatás előtt az Eger 11 pontos, míg az utolsó Siófoknak ezzel a győzelemmel 9 pontja van. Szerdán a Liga Kupa E-csoportjának utolsó fordulójában még egy meccs vár a csapatra Debrecenben.