Labdarúgó NB I.: Egri FC – FTC 2-2

A hazai pálya ezúttal Debrecenben volt. Az egriek itt fogadták soros ellenfelüket, a Ferencváros csapatát. A csereként beálló Németh Norbert két góljával a hosszabbításban harcolták ki az egriek a pontmentést. 2-2 lett a végeredmény.

A labdarúgó NB I. hatodik fordulójában Debrecenben fogata az Eger a Ferencvárost. Az első félidő góltalan játéka és ferencvárosi helyzetei után a másodikban négyet lőttek a csapatok. Rögtön a második félidő elején büntetőhöz jutott a Fradi. Jovanovicsot Hamouz buktatta a 16-oson belül. A Videotontól kölcsönben a zöldeknél szereplő Milan Perics belőtte a labdát Sztankó hóna alatt, a 47. percben vezetett a Ferencváros. Öt perccel később az egri 16-es előtt remek kényszerítők után Böde elé került a labda, aki jobbal a hosszú felsőt lőtte ki, 2-0 a zöld-fehéreknek. A 72. percben Pisanjuk jó testcsele után a beadásra érkező egri csere, Németh Norbert szépített. A 88. percben Böde kétkapufás lövése után kifelé pattant a labda, pedig ezzel el is dőlt volna a mérkőzés. Az egriek nem adták fel, ami meghozta az újabb gólt. A hosszabbításban, a 94. percben Gyömbér lerántotta Némethet a büntetőterületen belül. A 11-est a sértett lőtte, eredményesen, beállítva a 2-2-es végeredményt. Szeptember 15-én szombaton az MTK-nál játszanak az egriek. Szerdán Ligakupa mérkőzésen a Debrecen lesz az ellenfél Egerben, a Szentmarjay Tibor Városi Stadionban.

Labdarúgó NB I. 6. forduló. 2012. szeptember 1.
Egri FC – Ferencvárosi TC 2-2 (0-0)
Debrecen, Oláh Gábor u. 2000 néző. V.: Solymosi Péter (L. Tóth Lajos, Berettyán Péter)
Eger: Sztankó – Preklet, Knakal, Kovács G., Hamouz – Pavicevic, Balog Zs., Koós G. (Németh N. 60.) Dobric, Kabele (Pavlov, 55.) – Pisanjuk (Farkas Á. 78.). Vezetőedző: Simon Antal.
FTC: Jova – Jovanovics, Gyömbér, Otten, Sváb – Csukics (Grúz, 77.) Józsi – Somalia, Böde, Orosz M.(Beliczky, 81.) – Perics. Vezetőedző: Ricardo Moniz.
Gólszerzők: Perics /0-1/ (11-esből, 46.), Böde /0-2/ (53.), Németh N. /1-2/ (72.), Németh
N. /2-2/ (11-esből, 94.)
Sárga lap: Sváb (17.), Preklet (37.), Somalia (42.), Hamouz (46.), Pisanjuk (67.), Knakal (69.), Otten (69.), Gyömbér (94.)